Сторінка бібліотекаря
Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння.
Шевченко Т. Г.
Бібліотекар Лупачова Тетяна Іванівна
Методична проблема: “Формування компетентного учня через підвищення професійної майстерності педагогів в контексті сучасних освітніх технологій”
Методична тема бібліотеки: “Вивчення читацьких потреб на книгу та інформацію та реальна допомога кожному в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів”
Професійне кредо: “Нові знання завжди відкривають нові можливості”
В своїй роботі бібліотекаря я керуюся «Конституцією України», законами України «Про освіту», «Про профтехосвіту», «Про бібліотеку та бібліотечну справу», Положенням «Типових правил користування бібліотекою професійно – технічного закладу», «Інструкцією про порядок доставки, комплектування та обліку літератури» та іншими нормативними документами Міністерства освіти та науки України.
Актуальність теми: Особистісно – орієнтована модель навчання і виховання ставить сьогодні увагу учня як особистість, у формуванні якої немала роль відведена книзі. Спілкування з книгою допомагає людині розвиватися та вдосконалюватися. З книг учні черпають інформацію про оточуючий їх світ, всесвіт, уявлення про добро і зло, про правила поведінки в суспільстві, книга має великий виховний вплив на формування духовної культури особистості.
Саме бібліотекарю в тісній співпраці з педагогами належить велика просвітницька робота у прилученні підростаючого покоління до духовної спадщини через виховання інтересу до книги.
Наша бібліотека як центр духовного становлення особистості:
– сприяє успішному засвоєнню учнями навчальних програм;
– формує духовну культуру учнів, духовних ціннісних орієнтацій через засвоєння надбань вітчизняної та духовної культури;
– розвиває творчу думку, пізнавальні здібності та інтереси учнів.
– виконує задоволення національно – культурних запитів учнів та ;
– комплектує книжкові фонди і т. ін.
В своїй роботі над методичною темою я працюю над завданнями:
– володіти вмінням співвідносити форми і методи роботи з моральними потребами і мотивами поведінки учнів;
– володіти вмінням через книгу формувати творчу особистість;
– залучати кожного до різносторонньої діяльності;
– звертати посилену увагу до особистості кожного учня.
Основні завдання та напрямки діяльності бібліотеки нашого навчального закладу:
1. Бібліотечно – інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу шляхом повного, якісного і оперативного обслуговування всіх категорій користувачів бібліотеки.
2. Сприяння підвищенню професійної майстерності викладачів та майстрів виробничого навчання, практичних психологів, соціальних педагогів шляхом популяризації психолого – педагогічної літератури та повноти задоволення їхніх фахових потреб.
3. Участь у підготовці класних годин та позаурочних заходів у відповідності до плану.
4. Формування інформаційної культури користувачів.
5. Проведення індивідуальної виховної роботи з учнями.
6. Сприяння вихованню грамотної, морально-досконалої особистості,
свідомої свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального та творчого розвитку.
Вибір форм спільної роботи бібліотекаря і викладача залежить від виховної мети, різноманітності книг, які бібліотека може запропонувати читачам від вікових та психологічних особливостей читача. У своїй роботі я у тісній співпраці з педагогічним колективом використовую різні форми масової роботи. Цікаво проводяться бібліотечні уроки, літературні брейн – ринги, вікторини, конкурси, години спілкування, свята до ювілеїв видатних письменників та ін. Учні із задоволенням приймають участь у виставах, спілкуються з бібліотекарем на перервах та після уроків. В бібліотеці є книжкові виставки, які допомагають читачам у підборі літератури, розкривають книжковий фонд бібліотеки. Навчити учня любити книгу, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, знань і мудрості народної. Велику роль у розв’язанні цього завдання займає масова робота бібліотекаря нашого навчального закладу. На завершення хочу додати, що в будь-якому випадку варто бути більш уважними до навколишнього світу і інших людей. Не варто забувати, що саме людські вчинки і рішення роблять все навколо гіршим або кращим, красивішим і безпечнішим, або більш убивчим. Лише завдяки спільним зусиллям можна перетворити цю блакитну планету на справжній. Рай Всесвіту або зруйнувати її повністю. Тому приймаймо будь-які рішення щодо нашої діяльності лише на благо.
Виставка-інсталяція в бібліотеці «Реклама робітничої професії»
ІКТ в роботі інформаційного центру
В бібліотеці використовуються комп’ютерні технології, в інформаційному забезпечені наших користувачів, що дає змогу нашим учням Інтернет-пошуку необхідної інформації для написання рефератів, творчих та дипломних робіт, створення презентацій, відеороликів.